I Puchar Europy – St Omer

W miniony weekend 25-26.05.2013 we francuskim Saint – Omer odbył się pierwszy z cyklu trzech Pucharów Europy. Polskę reprezentowały drużyny we wszystkich trzech kategoriach: mężczyźni, mężczyźni do 21 lat oraz kobiety.

Największy sukces w rywalizacji odniosła reprezentacja kobiet, która zajęła wysoką trzecią lokatę. W dogrywce o złotą bramkę nasz Panie pokonały reprezentację Francji  4:3. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla polskiego kajak polo, ponieważ nigdy przedtem reprezentacja kobiet nie stanęła  na podium, w  tak prestiżowej imprezie. W rywalizacji dziewczyny pokonały oprócz Francji, reprezentację Holandii ,Niemiec do 21 lat, Francji do 21 lat oraz Danii. Niepokonane pozostały zawodniczki z reprezentacji Niemiec  zajmując najwyższe miejsce na podium oraz reprezentacja Wielkiej Brytanii, która uplasowała się na drugiej pozycji.