Śródmieście sportowo aktywne nad Wisłą 2023 – kajak polo grupa rekreacyjna

 

W 2023 roku Klub Sportowy Powiśle organizuje zajęcia rekreacyjne z kajak polo pod hasłem „Śródmieście sportowo aktywne nad Wisłą”. W zajęciach mogę wziąć udział osoby, które potrafią pływać na kajakach lub dopiero chcą zacząć swoją przygodę z kajakarstwem.

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach: początkującej (wtorki) i zaawansowanej (czwartki). Do grupy początkującej zapraszamy osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z kajakiem, lub ich kontakt ograniczał się do kilku spływów. Do grupy zaawansowanej zapraszamy osoby, które pływały w kajaku.

Na wtorkowych zajęciach skupimy się na bezpiecznym wsiadaniu / wysiadaniu z kajaka, podstawach wiosłowania i kontrolowania kajaka, zasadach bezpieczeństwa na wodzie, pływaniu z fartuchem, spróbujemy też nauczyć się prowadzić piłkę oraz oddawać strzały na bramkę. Zajęcia czwartkowe będą poświęcone umiejętnościom technicznym potrzebnym do gry (zwroty, pływanie z piłką, dla chętnych eskimoski), oraz graniu w kajak polo.

 

Zapisy: grupa początkująca – https://forms.gle/HxwD7stBsZnM8sjZA

Zapisy: grupa zaawansowana – https://forms.gle/LtsNaZRDA6gYripR7

 

Miejsce: Port Czerniakowski, ul. Solec 8

Terminy zajęć (wtorki i czwartki):

Maj:
– grupa początkująca: 2, 9, 16, 23, 30 maja, (każdy wtorek) start o godzinie 18.00.
– grupa zaawansowana: 4, 11, 18, 25 maja, (każdy czwartek) start o godzinie 18.00.

Czerwiec:
– grupa początkująca: 6, 13, 20, 27 czerwca, (każdy wtorek) start o godzinie 18.00.
– grupa zaawansowana: 1, 8, 15, 22, 29 czerwca, (każdy czwartek) start o godzinie 18.00.

Płatności: Zajęcia są bezpłatne (dofinansowane ze środków m. st. Warszawy – Dzielnica Śródmieście).

Liczba uczestników: 12

Sprzęt potrzebny do zajęć zapewnia organizator.

W co się ubrać: koszulka z długim lub krótkim rękawem (przylegająca/bielizna termiczna) lub dwie jeżeli jest chłodno. Na nogi leginsy lub spodenki nadające się do pływania w wodzie w razie wywrotki. Dobrze żeby długością sięgały za kolano, można w ten sposób chronić nogi przed obtarciem (im lepiej grasz/pływasz tym mocniej zapierasz się nogami w ciasnym kajaku). Klapki lub buty do sportów wodnych. Ważne też żeby mieć ze sobą coś do picia.
Na pewno nie zakładaj: bawełnianej buzy ani spodni, bluzy z szerokimi rękawami, które będą zwisały do wody, szerokiej kurtki/sztormiaka, który na wietrze tworzy żagiel.

Szczególnie polecamy treningi osobom, które chcą zwiększyć swoją codzienną aktywność fizyczną, chcą poprawić sylwetkę i zależy im na zdrowym stylu życia. Może trudno w to uwierzyć, ale w kajak polo bardzo mocno pracują mięśnie brzucha! Gra, która jest zabawą na wodzie, poprawi samopoczucie po najgorszym dniu w pracy, nie będziesz mógł doczekać się kolejnego treningu!

 

 

Komentarze są wyłączone.